10 darmowych narzędzi online pomocnych w pracy grafika

Strona główna > Blog > 10 darmowych narzędzi online pomocnych w pracy grafika

Spośród wielu darmowych, dostępnych narzędzi online, które są pomocne przy pracy grafika wybrałem 10 tych z których sam korzystam. Bez zbędnego przydługiego wstępu oto 10 darmowych narzędzi online, które warto aby każdy grafik miał w swoich zakładkach (kolejność przypadkowa)

1. Usuwanie tła jednym kliknięciem

https://www.remove.bg

Co prawda działa średnio, ale nie na tyle źle aby nie było warto tego narzędzia go polecić. Samemu zdarza mi się z niego korzystać przy projektach przy których dokładność szparowania nie jest tak istotna. Narzędzie działa tylko przy zdjęciach z ludźmi.

2. Dobieranie kolorów

https://www.palettable.io

Tego typu narzędzi jest pełno w sieci, ale to jest moje ulubione z którego najczęściej korzystam. Możemy wygenerować losowe kolory, które wzajemnie do siebie pasują oraz możemy dobrać kolory do konkretnego koloru.

3. Golden Ratio typografii

https://grtcalculator.com

Narzędzie pomoże nam dobrać wielkość interlinii do wielkości fontu, rodzaju fontu oraz szerokości contentu.

4. Dobieranie fontów

https://www.canva.com/font-combinations/

Narzędzie, które pomoże dobrać nam fonty. Z listy wybieramy font, który nas interesuje i do niego narzędzie dopasuje drugi font. W zależności od wybranego fontu otrzymamy od jednej do kilku propozycji.

5. Generator wzorków

http://patternico.com/

Do wyboru mamy kilka zdefiniowanych ikon, z których możemy wygenerować wzorek. Dodatkowo możemy wprowadzić niestandardowe obrazki z swojego dysku. Wzorek możemy wyeksportować w formacie .png

6. Kolejny, fajny generator wzorków

https://patterninja.com/

Tak jak w pkt 5. Generator patternów. Równie fajny, a może i nawet lepszy od tego z poprzedniego punktu 😉

7. Łączenie, dzielenie, optymalizacja plików .pdf

https://www.ilovepdf.com

Darmowe narzędzie, online, które pozwala nam na szybko zrobić podstawowe działania na plikach .pdf. Dzięki iLovePDF możemy podzielić plik, zoptymalizować, łączyć kilka plików pdf, usuwać stron czy przekonwertować do innego rozszerzenia tj jpg, word, excel czy powerpoint.

8. Milanote – moodboard, online do pracy koncepcyjnej

www.milanote.com

Przy pracy koncepcyjnej, gdy zachodzi potrzeba współpracy z kolegami (tak to narzędzie pozwala pracować Ci razem z Twoim zespołem) to narzędzie sprawdza się idealnie. Na tablicę możemy wrzucić nie tylko zdjęcia, ale również tekst i notatki. Wersja podstawowa, darmowa pozwala na wrzucenie na swoją tablicę do 100 różnych elementów. Jeżeli będziesz potrzebował więcej “miejsca” na swojej tablicy to jest koszt $10 miesięcznie. Z Milanote możemy korzystać również z poziomu aplikacji na Mac OS i Windows

9. Cool Backgrounds!

https://coolbackgrounds.io/

Cool Backgrounds pozwala nam w szybki sposób wygenerować tła i zapisać do .png. Dodatkowo jeden z predefiniowanych teł możemy za pomocą Particles.js wygenerować animowane tło.

10. Gradienty, Gradienty!

https://www.grabient.com/

Generator gradientów, ale możemy też wybrać spośród kilkudziesięciu z listy Grabient. Gradienty możemy odrazu zapisać jako gotowy kod css lub skopiować hex do naszego programu graficznego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

-->